kendine has eğitim tarzıyla lider bir okul

OKUL ÖNCESİ EĞİTİM ÖĞRETİM

Çocukların potansiyelleri ortaya çıkarılarak bunu en etkin biçimlerde kullanmaları için uygun ortamlar ve koşullar sağlanır. Bu bağlamda çocuklara uygulanan rehberlik; yaparak ve yaşayarak öğrenme kapasitelerini arttırma odağında geliştirilir. Okul öncesi dönem, çocuğun tüm gelişim alanlarının aktif, öğrenme hızının ise en yüksek olduğu dönemdir. Çocuk ne kadar küçük ise o kadar hızlı ve kolay öğrenir ve buna bağlı olarak öğrenmenin kalıcılık oranı da artar.
Çocukların gelişim dönemlerine uygun eğitim programlarını hazırlayan ve uygulayan okulumuz; Kendine güvenen, Türkçeyi düzgün kullanan,
Öz denetimini gerçekleştiren, Hoşgörülü, Yaratıcı ve eleştirel düşünce becerisine sahip, iletişim kurarken duygularını da ifade edebilen, yardıma ihtiyacı olduğunda yetişkin desteği isteyebilen, kendine, ailesine ve çevresine karşı sorumlulukların yerine getiren bireyler yetiştirir.

kendine has eğitim tarzıyla lider bir okul

İLKOKUL EĞİTİM VE ÖĞRETİM

HAS OKULLARI’ nın en temel uygulaması 20 saat konuşma ağırlıklı İngilizce öğretmesidir. HAS OKULLARI İLKOKULU, 1. 2. 3. ve 4. sınıflarda uzman ve dinamik öğretmen kadrosuyla; öğrenci merkezli, öğrencilerin bilgiyi içselleştirerek öğrenmelerini saglayan, yaparak ve yasayarak öğrenen eğitim sistemini benimser. Eğitim programlarını çeşitli branşlarla destekleyerek çocuk gelişimine katkı saglayan, aynı zamanda dünya insanı yetiştirmeyi hedefleyen bütüncül bir eğitim öğretim anlayışını uygulamayı hedefler.

Eğitim öğretim faaliyetlerini daha verimli kılmak adına bu süreçlerde daima öğrencilerin yanında olan Rehberlik ve Psikolojik Danışma uzmanları ile okul psikoloğu uyguladıkları test, envanterler ve anketler aracılığıyla öğrencilerin ilgi ve yeteneklerini ölçerek onlar için en iyi yönlendirmeleri yapar. HAS OKULLARI İLKOKULU, evrensel eğitim standartlarını İngilizce eğitimine yansıtmıştır. Haftada 12 saat olan İngilizce dersleri Türk ve Yabancı ögretmenler tarafından konuşma ağırlıklı olarak öğretilir. İkinci yabancı dil olan Almanca 2.sınıftan itibaren öğretilmektedir.

kendine has eğitim tarzıyla lider bir okul

ORTAOKUL EĞİTİM VE ÖĞRETİM

HAS OKULLARI bünyesindeki öğrencilerimiz, ortaokuldan itibaren lise dönemi de dahil olmak üzere eğitimlerinin herhangi bir yılını sene kaybı olmaksızın Amerika Birleşik Devletleri’nde geçirebilirler.
HAS OKULLARI ORTAOKULU, 5. 6. 7. ve 8. sınıflarda branşında uzmanlaşmış, iletişim ve problem çözme becerileri yüksek deneyimli kadrosuyla dünya insanı yetiştirme yolunda gerekli stratejik eğitimleri yapar. 6. 7. ve 8. sınıflarda üst düzey çalışmalar yapılmaktadır. Akademik başarıyı arttırmak adına, tüm sınıflar düzeyinde artırılmış haftalık ders ve etüt programları uygulanır. Eğitim öğretim programlarını, günlük hayatta uygulanabilmesi adına alan gezileri ve çeşitli laboratuvar etkinlikleri ile zenginleştirmeyi hedefler.
HAS OKULLARI ORTAOKULU, evrensel eğitim standartlarını İngilizce eğitimine yansıtmıştır. Haftada 12 saat olan İngilizce dersleri Türk ve Yabancı öğretmenler tarafından konuşma ağırlıklı olarak öğretilir. İkinci yabancı dil olan Almanca tüm sınıflar düzeyinde öğretilmektedir. Ayrıca İngilizce dil bazında yeterli öğrenme seviyesine gelen öğrencilere üçüncü bir dil (İspanyolca, Fransızca, Rusça, Çince, Japonca ve Hollandaca) öğrenme alternatifi sunulur.

kendine has eğitim tarzıyla lider bir okul

ANADOLU LİSESİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM

HAS OKULLARI ANADOLU LİSESİ, lise öğreniminin üniversiteye ve üniversite sonrası yaşama hazırlık süreci olmasının yanı sıra yaşamın kendisi olduğuna inanmakta ve tüm eğitimini bu çerçevede programlamaktadır. Tüm öğrencilerimizin kendi doğalarıyla uyum içinde öğrenebileceklerine inançla onların doğasına saygı göstererek hedeflerini gelistirecekleri bir eğitim ögretim ortamı planlanmıştır.

Öğrencilerimizin gelişim dönemlerini göz önünde bulundurarak akademik başarısı ,üniversite sınavına hazırlık süreci ve sosyal yaşantıları nedeniyle yaşadıkları sorunlarda danışmanlık hizmeti vererek, onların bu süreci mutlu ve sağlıklı bir şekilde tamamlamalarını, hedeflerine ulaşmalarını , doğru tercihler yapmalarını, planlı ve programlı  bir şekilde hazırlıklarını yürütmeleri amacıyla kişisel farklılıklarını göz önüne alarak rehberlik hizmeti veririz. Öğrencilerimizin hem okul hem kendini tanımasına yardımcı oluruz.