“Hayallerinizin Ötesine Kapılar Açar”

Eğitimci bir ailenin kurucusu olduğu Has Okulları, özgüvenli, yeniliklere açık, özgürlüklerinin sorumluluklarını taşıyan, kendine has mutlu bireyler yetiştirmeyi misyon, çağdaş değerlerle donanmış, öğrencisi ve çalışanlarıyla fark yaratan, lider bir okul olmayı vizyon olarak benimsemiştir.

Bu temel ilkeler doğrultusunda; öğrencilerinin yüksek bir akademik düzey hedeflemesine ve Haftada 12 saatlik ders içeriğiyle İngilizceyi ana dili gibi akıcı kullanacak şekilde öğrenmesine olanak sağlayan bir akademik programı benimsemiştir. Okulumuzda Almanca, Rusça, İspanyolca gibi ek dillerde ders olarak verilmektedir.

Has Okulları, derslerin ötesinde öğrencilerine dürüstlüğe değer vermeyi, demokratik özgürlüğün sorumluluk bilincine bağlı olduğunu ve sorumluluğun diğer bireylerin hak ve özgürlüklerine saygı duymakla başlayacağını öğretmeyi hedeflemektedir.

Üstün Zekalılar ve Üstün Yetenekliler Entegre Programının uygulandığı Has Okulları öğrencileri, akademik müfredatın yanı sıra drama, satranç, bilgisayar, akıl oyunları, robotik, modern dans, bale, cimnastik gibi dersleri kapsayan doğa bilimleri, sosyal bilimler, teknoloji, sosyal hizmetler, ticaret, spor ve sanat gibi donanımları kazandıkları gibi katıldıkları yurt içi ve yurt dışı sınav ve yarışmalarda en üstün başarıya ulaşacak bilgi birikime de sahip olurlar.

Has Okulları, her türlü altyapısıyla öğrenci ihtiyaçlarına göre düzenlenmiş modern bir kampüstür. 6000 m2 kapalı alana sahip olan okulumuzda; Anaokulu, İlkokul, Ortaokul ve Anadolu Lisesi olmak üzere 1100 öğrenci kapasiteli toplam 47 derslik bulunmaktadır. 1480 m2 bahçe alanına sahip olan okulumuzda kapalı spor salonu, 2 adet açık basketbol, voleybol, tenis sahası, çim futbol sahası, çok amaçlı bale ve cimnastik salonu, konferans salonu, bilim, müzik ve görsel sanatlar atölyeleri, fen bilimleri (fizik, kimya, biyoloji), sosyal bilimler ve bilgi teknolojileri laboratuvarları, sağlık odası, kütüphane, ses kayıt odası, yemekhane, store ve öğrenci kantini bulunmaktadır.

Vizyon - Misyon

Has Okulları, özgüvenli, yeniliklere açık, özgürlüklerinin sorumluluklarını taşıyan, kendine HAS mutlu bireyler yetiştirmeyi misyon; çağdaş değerlerle donanmış, öğrencisi ve çalışanlarıyla fark yaratan, lider bir okul olmayı vizyon olarak benimsemiştir. İlkelerini misyonunun gerekleri üzerine kuran okulumuz eğitim anlayışını akademik altyapısına en doğru şekilde entegre etmektedir.

HAS Çiftlik; doğa farkındalığında, teknoloji bağımlılıklarıyla körelmeye müsait hale gelen yeteneklerini özgürlüklere dokunmadan geliştirmeyi, durup ince şeylerin anlaşılmasını ve anlatılacak mutlu öykülere sahip olunmasını sağlamak adına sizi bekliyor.

EĞİTİM VE ÖĞRETİME KENDİNİ ADAMIŞ BİR KADRO

KURUCUMUZUN MESAJI

Ben Derya Halil Kaya, x kuşağından bir sınıf öğretmeniyim. 35 yıldır eğitime, eğitimciye, çocuklara ve ülkeme hizmet etmeye çalışıyorum. Öğretmenliğe devlet okulunda başladım. Kısa bir süre sonra ideallerimi gerçekleştirmek için özel okulda daha çok imkan sahibi olabileceğimi düşünerek Antalya’da Akdeniz Kolejinde mesleğime öğretmen ve yönetici olarak devam ettim. Ardından ülke koşulları çocuklarımıza sınav hazırlığında dershaneleri bir anlamda zorunlu kılınca kendi dershanemi kurdum. EKOL adıyla binlerce öğrenciyi 19 yıl boyunca sınavlara hazırladık. Yine değişen şartlar sonucu 2014 yılında HAS Okullarını kurarak okul sektörüne devam ettim.
Yaptığım her işte çocukların öncelik olarak kişisel gelişiminin önemine inandım. Okulumuzda da bu vizyonla hayat başarısı yüksek çocukların yetişmesi için çalışıyoruz. HAS Okulları hem Antalya’nın hem ülkemizin bir aynası gibi pek çok ülke vatandaşını bir arada tutan, akademik başarıyı arttıran, sosyal etkinliklere önem veren, yabancı dili yaşam biçimi haline getiren bir okuldur.
Ülkemin ve dört oğlumun geleceğini aynı doğrultuda önemsiyor; bugünü yarınları planlayarak ve eğitime inanarak güzelleştirebileceğimize inanıyorum. Gelişmiş toplumların bulundukları medeniyete eğitim ile ulaştıklarını görüyor ve bu bilinçle tüm çocuklarımızı kucaklıyorum.


Sevgi ve saygıyla…

EĞİTİM VE ÖĞRETİME KENDİNİ ADAMIŞ BİR KADRO

GENEL MÜDÜRÜMÜZÜN MESAJI

Anne ve babasından yedi kuşak Antalyalı, bir memur çocuğu olarak dünyaya geldim. Çok şehir gezere büyüdüm. Edebiyat öğretmenliğinin de bütünüyle çok okuyarak tanışmayı baştan kapattım. Bilmeyi, öğrenmeyi yeme içme kadar önemseyen, göre isteye öğretmenlik okuyan ben dünyanın değişmek ve iyileştirmek için gönderildiğimiz bir yer olduğuna inanırım. Bu inanç yaşam idealimi, meslek idealimi oluşturan HAS Okulları 23 yıllık eğitimcilik yaşantımın son yedi yılını kapsıyor. Hem öğrenci hem öğretmen için gerçek bir okul yarattığımızı düşünüyorum. Dünyanın hiç bitmeyen bir gelişim ve değişim içinde olduğunu düşünülürse iyi eğitim almış bir öğrenci ‘en az iki yabancı dili anadili gibi konuşabilmeli, dünyada en önemli kriterlerden olan adaptasyon becerisini kazanabilmeli, üretime planlamaya, teknoloji diline hakim olabilmeli. HAS Okullarında yetişen bir öğrenci için ülkesi, vatandaşlığı fark etmeksizin bireysel olarak gelişmeli, geliştirilmeli.
Bizler kendi yabancı dil müfredatımız SMART ile LGS-TYT-AYT-YDT-TOEFL hazırlıklarımızla, yetenek ve bilgi yarışmalarına katılımlarımızla tam donanımlı, güçlü ve özgüvenli bireyler yetiştirmek amacındayız.
Ben yöneticilikten ziyade liderlik yapmaya gayret ederek ekibimle ayı yolda yürümeyi, onlarla eğitmeyi, eğitilmeyi hep önceliğim kılmak gayesindeyim. Bir şey öğrenmeden, okumadan, deneyimlemeden geçen her günü boşa geçirmiş sayarak yaşamaya inanıyorum.
Eğitimin eğitmenler tarafından yapıldığı, vizyoner, üretken, evrensel bakış açısına sahip bir Türkiye hayaliyle ve umuduyla…


Sevgiler.